Informacje

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem zawodu lub nad wyborem szkoły ponadpodstawowej - rozważ naszą ofertę. W Koninie powstała nowa szkoła kształcąca przyszłych fachowców. Cech Rzemiosł Różnych w Koninie powołał Rzemieślniczą Szkołę Zawodową kształcącą przyszłych fachowców w powiecie konińskim. Szkoła zamierza kultywować najlepsze tradycje polskiego rzemiosła.

budynek.jpg

Po raz pierwszy rozpoczęliśmy nabór do szkoły wiosną 2013 roku.

Kształcimy fachowców w następujących zawodach:

Blacharz, Blacharz samochodowy, Cieśla, Cukiernik, Dekarz, Elektromechanik, Elektromechanik pojazdów samochodowych, Elektryk ,Fotograf, Fryzjer ,Kamieniarz, Kowal, Kucharz, Lakiernik, Mechanik pojazdów samochodowych, Monter sieci i instalacji sanitarnych, Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, Murarz–tynkarz, Piekarz, Przetwórca mięsa (dawny wędliniarz), Stolarz, Ślusarz oraz Tapicer.

Wszyscy uczniowie Szkoły stają się młodocianymi pracownikami, będą uczyć się zawodu u rzemieślników zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie oraz otrzymywać wynagrodzenie za czas nauki.

Zajęcia szkolne trwają 3 lata i odbywają się w budynku naszej szkoły przy ulicy Zagórowskiej 16b. Nasi nauczyciele gwarantują bardzo dobry poziom nauczania przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, a kameralny charakter szkoły zapewnia bezpieczeństwo jej uczniów. Twórcy Szkoły pragną, aby szkoła była nie tylko miejscem pracy ,ale także miejscem realizacji własnych pasji i rozwijania własnych umiejętności.

Po trzech latach nauki uczniowie przystępują do egzaminu czeladniczego, dającego kwalifikacje uznawane w całej Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie mogą także zadbać o swój rozwój fizyczny, specjalnie dla nich przygotowaliśmy zajęcia w sekcjach: na basenie, w siłowni, na boisku lub w szkole fitness.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o nas zadzwoń do sekretariatu szkoły mieszczącego się w Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie przy ul. 3 Maja 48.

Dotacja unijna

Szkoła dla prawdziwych fachowców – kształcenie zawodowe młodzieży regionu konińskiego